CUPRA Leon VZ CUP – dlaczego warto wybrać fotele kubełkowe?

CUPRA Leon VZ CUP – dlaczego warto wybrać fotele kubełkowe?

0 przez
  • Model CUPRA Leon VZ CUP wyposażony został w fotele CUPBucket, dostępne w kolorach w Genuine Black lub Petrol Blue.
  • Siedzenia kubełkowe charakteryzują się większą wygodą, poprawiają bezpieczeństwo oraz nadają bardziej sportowy wygląd wnętrzu, w porównaniu do standardowych foteli samochodowych.
  • Fotele CUPRA, inspirowane światem motorsportu testowane były przez doświadczonych kierowców wyścigowych Jordiego Gené oraz Mattiasa Ekströma.

CUPRA od samego początku podkreśla swoje sportowe korzenie, stawiając na ten rodzaj siedzeń z uwagi nie tylko na ich wygląd, ale również funkcjonalność. Marka podpowiada, dlaczego warto wybrać auto wyposażone w fotele kubełkowe.

Wygoda i ergonomia

Fotele kubełkowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić lepsze podparcie dla ciała podczas jazdy. Dzięki temu można uniknąć nadmiernego przemieszczania się ciała oraz uniknąć zmęczenia podczas długich podróży. Fotele CUPBucket opracowane zostały wyłącznie dla marki CUPRA. Specjalne siedzenia zapewniają niską pozycję kierowcy, co umożliwiają przyjęcie bardziej ergonomicznej pozycji podczas prowadzenia auta, a tym samym gwarantują więcej sportowych wrażeń z jazdy.

Poprawa bezpieczeństwa

Kubełkowy rodzaj siedzeń oferuje także lepsze podtrzymanie boczne, co może być istotne podczas gwałtownych manewrów lub wypadków. Zapewniają one większe podparcie dla klatki piersiowej, pleców i nóg, minimalizując ryzyko urazów. W przypadku kolizji fotele kubełkowe mogą ograniczyć przemieszczanie się ciała i pomóc zminimalizować siłę działającą na pasażerów. Hiszpańska marka, zdając sobie sprawę z korzyści, jakie niesie ten rodzaj siedzeń, wyposażyła w nie model CUPRA Leon w wersji VZ CUP, który ma oferować nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo.

Sportowy design

Fotele te są popularne w sportowych samochodach i dodają wyjątkowy charakter do wnętrza pojazdu. Siedzenia są zazwyczaj zaprojektowane z niezwykłą dbałością o szczegóły, wysokiej jakości materiału i ozdobione kontrastowymi przeszyciami. CUPRA Leon VZ CUP doposażona została w fotele CUPBucket, w skórzanym wykończeniu w kolorze Genuine Black lub Petrol Blue do wyboru. Dodatkowo tylną część siedzeń wykonano z wysokiej jakości włókna węglowego. Fotele hiszpańskiej marki, inspirowane były światem motorsportu oraz testowane przez doświadczonych kierowców wyścigowych Jordiego Gené, oraz Mattiasa Ekströma.

Warto wiedzieć

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę znacząco wzrosły ceny metali używanych do produkcji samochodów – od aluminium w nadwoziu, palladu w katalizatorach, po nikiel w akumulatorach. Wojna zahamowała również dostawy niezwykle istotnych wiązek przewodów, które są produktem niezbędnym do budowy samochodów.

Ukraina jest ich głównym zaopatrzeniowcem, co już teraz doprowadziło do zawieszenia produkcji w kilku europejskich zakładach. Według danych AlixPartners i Comtrade, z Ukrainy pochodzi prawie 7 proc. wszystkich wiązek importowanych do Unii Europejskiej.

Co więcej, Ukraina odgrywa kluczową rolę w produkcji gazów niezbędnych do wytwarzania półprzewodników, takich jak krypton, argon, ksenon oraz przede wszystkim neon – z tego państwa pochodzi aż 70% ogólnoświatowej produkcji neonu. Warto dodać, że po aneksji Krymu w 2014 r. ceny neonu wzrosły aż 7-krotnie.

Co – oprócz aspektu wysokich kwalifikacji i dostępności pracowników - czyni Polskę wyjątkową dla branży motoryzacyjnej?

  • Dostępność Transportowa – Zrealizowane (3 249 km) oraz planowane (4 400 km) w najbliższych latach inwestycje w rozwój autostrad i dróg ekspresowych przełożą się wkrótce na 5. pozycję Polski w Europie pod względem długości sieci dróg najwyższej kategorii (wyprzedzając Wielką Brytanię). Także znaczące inwestycje w rozwój terminali portowych, szczególnie kontenerowych - pozwoliło na pozyskanie przez polskie porty regularnych połączeń obsługiwanych przez największe statki z Azją i resztą Europy. De facto, polskie porty stają się bramą dla transportu morskiego dla krajów regionu.
  • Możliwości Kooperacyjne – Obecność ponad 660 firm poddostawczych z certyfikatem IATF 16949:2016, jak również cztery fabryki pojazdów samochodowych (2 x VW Pojazdy Użytkowe, FCA oraz Grupa PSA z fabryką Opla), 6 fabryk autobusów (Solaris, MAN, Scania, Volvo, Autosan, URSUS/AMZ) oraz jedna fabryka pojazdów ciężarowych MAN stanowią o szansach współuczestniczenia w tworzeniu wartości dodanej tego sektora. Specjalnością Polski jest produkcja silników samochodowych czego przykładem są fabryki Volkswagena, Toyoty (dwa zakłady), FCA, Opla oraz obecnie budowany zakład Daimlera. Nie bez znaczenia pozostaje również geograficzna bliskość  pozostałych krajów regionu Europy Centralnej o rozwiniętym sektorze motoryzacyjnym,
  • E-Mobilność – Oficjalnym priorytetem dla kraju jest rozwój elektromobilności. Specjalne programy ulg oraz dofinansowania dla producentów (program E-bus), jak również wspierające rozwój infrastruktury na rzecz e-mobilności stworzą dodatkowe szanse biznesowe. Szacowana łączna wartość programów związanych z tym zagadnieniem może wynieść w okresie najbliższych dziesięciu lat nawet 19,4 mld PLN.
  • Efektywność Finansowa – Atrakcyjny system zachęt inwestycyjnych obejmujący bezpośrednie wsparcie gotówkowe oraz zwolnienia podatkowe to jeden z elementów mających wpływ na wyniki finansowe. Niemniej ważna jest także organizacja pracy oraz pozostałe koszty operacyjne, które w Polsce pozostają na konkurencyjnym poziomie. Przykładowo, w zakresie obciążeń z tytułu ubezpieczeń społecznych procentowa wielkość narzutu na wynagrodzenia brutto płatna przez pracodawcę osiąga w Polsce drugi najniższy poziom wśród krajów regionu.
  • Działalność B+R – Dojrzały ekosystem współpracy z uczelniami oraz wysoka jakość kształcenia stwarzają solidne podwaliny pod rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Centra B+R takich firm jak ZF TRW, Delphi, Wabco, Faurecia, Nexteer, Tenneco, Eaton, Valeo, Mahle, GKN Driveline są tego dobrym przykładem.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było niecałe 33 mln pojazdów samochodowych i ciągników, a także prawie 1,7 mln motocykli. To przyrost o niecały milion w przypadku pojazdów samochodowych i ciągników oraz o ponad 80 tys. motocykli w porównaniu z 2019 r.

Analiza rynku motoryzacyjnego, wykazała, że liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wzrosła z 24,4 mln w 2019 r. do ponad 25,1 mln w 2020 r.