Yanosik nagradza za bezpieczną jazdę. 3,2 mln kierowców może uzyskać lepsze ubezpieczenie OC

Yanosik nagradza za bezpieczną jazdę. 3,2 mln kierowców może uzyskać lepsze ubezpieczenie OC

0 przez

Bezpieczna jazda opłaca się najbardziej. Yanosik nie poprzestaje wyłącznie na oferowaniu urządzeń, bo nagradza też kierowców, którzy zachowują bezpieczną postawę za kółkiem i indywidualnie promują ją na drogach. Aktualnie aż 3 180 579 unikatowych użytkowników aplikacji może zyskać atrakcyjniejszą ofertę OC.

Yanosik promuje i nagradza kierowców jeżdżących bezpiecznie

Yanosik od lat promuje bezpieczną jazdę, a do tego chętnie nagradza kierowców, którzy jeżdżą przepisowo. W aplikacji można znaleźć wiele udogodnień sprzyjających zachowaniu bezpieczeństwa w czasie jazdy, ale to nie wszystko, bo dzięki aplikacji kierowca może również „wyjeździć” sobie atrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia.

  • Ocena stylu jazdy kierowcy pozwala nam przygotować atrakcyjne cenowo oferty ubezpieczenia. Sprzedaliśmy już ponad 60 tysięcy polis w Yanosiku. Już od początku tego roku przygotowaliśmy oferty ubezpieczenia dla 582 104 pojazdów. Nasze rozwiązanie wzbudza zaufanie zmotoryzowanych Polaków, a także promuje dobre nawyki i przestrzeganie zasad bezpiecznej jazdy, co przekłada się na korzyść wszystkich uczestników ruchu drogowego. – komentuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik

Ubezpieczenie YU! Pay how you drive, które można znaleźć w aplikacji Yanosik, jest zależne od stylu jazdy kierowcy. Rozwiązanie bazuje na telemetrii. Aby z niego skorzystać, wystarczy pobrać lub uruchomić aplikację Yanosik, dodać w niej informacje o swoim aucie i regularnie korzystać z aplikacji w czasie jazdy.

Analizie poddawane są takie kryteria, jak: przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz płynność jazdy. System, po rozpoznaniu stylu jazdy kierowcy, zaprezentuje mu ofertę ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenia Pay how YU! Drive powstały w odpowiedzi na potrzeby wszystkich kierowców, którym zależało na tym, by mieć realny wpływ na wysokość swojej składki. Od 2017 roku użytkownicy aplikacji Yanosik mogą z nich skorzystać, dzięki współpracy systemu z towarzystwem ubezpieczeniowym.

  • Na koniec pierwszej połowy 2023 roku odnotowaliśmy prawie 3,2 mln unikalnych użytkowników aplikacji Yanosik, których bezpieczny styl jazdy predestynował do uzyskania nawet 20% zniżki na polisę ubezpieczeniową. –informuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik Kierowcy, którzy korzystają z Yanosika, jeżdżą bardzo bezpiecznie, m.in. dzięki dodatkowej stymulacji w aplikacji, takiej jak komunikaty apelujące o zwolnienie przy szkołach czy informacje o dodatkowych punktach pomiarowych. A także dzięki licznym kampaniom na rzecz bezpieczeństwa oraz angażującym quizom, które edukują z zakresu przepisów dodaje.

To cenne rozwiązanie w obliczu kolejnych zmian w ubezpieczeniach

Zainteresowanie polisą OC, na podstawie oceny stylu jazdy, wciąż rośnie. Kierowcy uważają rozwiązanie za bardzo korzystne, zwłaszcza w obliczu ostatnich zmian w kalkulowaniu składek oraz kar za brak OC.

Pierwsze duże zmiany w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia weszły w życie 17 czerwca 2022 roku. Dotyczyły wysokości składki OC.

Od tego dnia na wysokość składki OC wpływ miało również zachowanie kierującego pojazdem – jeśli ten miał na swoim koncie wykroczenia lub przestępstwa, regularnie otrzymywał punkty karne i jeździł nieprzepisowo, to ostateczna cena OC była znacznie wyższa.

Następne ważne zmiany weszły w życie kolejno – od 1 stycznia 2023 roku i od 1 lipca 2023 roku. Te dotyczą wysokości kar za brak OC. Od 1 stycznia do 30 czerwca maksymalna stawka kary za nieubezpieczony samochód osobowy wynosiła 6 980 zł, a od 1 lipca wzrosła już do 7 200 zł.

Obecnie minimalna kara za brak OC dla samochodu osobowego do 3 dni wynosi 1 440 zł, co stanowi znacznie większy koszt, aniżeli zakup OC, nawet będąc początkującym kierowcą.

Indywidualna ocena stylu jazdy kierowcy pozwala nam oferować bardzo atrakcyjne ceny OC, o czym świadczy choćby wynik ponad 60 tysięcy sprzedanych polis. Kierowcy zdają sobie sprawę z korzyści, które płyną z bezpiecznej jazdy i chętnie przekładają je na indywidualną ocenę swojego stylu jazdy w Yanosiku. Tym samym zyskują najlepszą możliwą nagrodę – tańsze ubezpieczenie OC i realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach  – dodaje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik

Wieloletnia inwestycja Yanosika w poprawę bezpieczeństwa na drogach przy boku policji

Yanosik nie tylko inwestuje w wewnętrzne działania na rzecz bezpiecznej jazdy, ale również wspiera w akcjach polską policję, i to od wielu lat.

Do efektów współpracy należą m.in. takie działania, jak: „Bezpieczne wakacje”, „Zapnij pasy – poczuj uścisk bezpieczeństwa”, „Myśl trzeźwo”, „Łapki na kierownicę” oraz „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

W ramach akcji marka wykorzystuje swoje zasięgi, aby dotrzeć do kierowców z najistotniejszym przekazem, którego filarem jest bezpieczeństwo na polskich drogach.

Kierowcy mogą też sprawdzić swoją wiedzę w danym zagadnieniu dotyczącym bezpiecznej jazdy, biorąc udział w specjalnych quizach w aplikacji, po których zostają nagrodzeni dyplomami. Takie akcje to dobra okazja, aby poznać lepiej przepisy, czy też bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie.

Yanosik wielokrotnie prezentował publicznie, w jaki sposób promuje bezpieczeństwo na polskich drogach. Rosnąca liczba kierowców, którzy wciąż dołączają do społeczności Yanosika, jest najlepszym potwierdzeniem tego, że to co robi marka zdecydowanie się sprawdza.

Warto wiedzieć

Poza bezpośrednimi skutkami wojny, w 2022 roku rynek motoryzacyjny w Polsce może być pod wpływem wielu czynników, między innymi rosnącej inflacji, problemów podażowych czy zmian podatkowych. Ponadto branże czekają znaczne podwyżki cen samochodów i stabilizacja sprzedaży, pojawienie się nowych produktów na rynku finansowania pojazdów i spadek udziału klasycznego leasingu, a także wzrost rynku elektryków.

Wciąż utrzymują się także problemy w dostawie mikroprocesorów, dostępności magnezu, czy też zaburzeń w łańcuchu dostaw, które w ubiegłych latach przyczyniły się do utrudnień w dostępności aut.

Podwyżki cen spowodowane są przede wszystkim ograniczeniami w produkcji samochodów na całym świecie – efekt będzie jeszcze większy po zamknięciu fabryk zlokalizowanych na terenie Rosji. W Europie dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost cen są zaostrzające się normy emisyjne nałożone przez UE, jak również wymogi dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów w automatyczne systemy bezpieczeństwa.

W pierwszym półroczu 2022 roku zarejestrowano w Polsce 212,4 tys. nowych samochodów osobowych – o 12,3% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Gorsze wyniki sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-18,3%), samochodów ciężarowych (-2,5%), przyczep i naczep (-8%) oraz autobusów (-8,9%).

Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w ciągu 6-ciu miesięcy 2022 roku zarejestrowano blisko 87 tys. tego typu pojazdów, o 10,3% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Produkcja pojazdów samochodowych w Polsce w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku wyniosła 214,3 tys. sztuk – co oznacza spadek o 14,6% rok do roku.

Według danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2021 roku dokonano ponad 1,7 mln rejestracji nowych pojazdów, z czego aż 1,3 mln to samochody osobowe. W tym samym roku wydano ponad 372 tys. dokumentów prawa jazdy. Na rynku polskim dominują samochody stare.

Pod koniec 2020 roku aż 40% samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce miało ponad 20 lat, natomiast 38,3% miało od 11 do 20 lat. Dominującym typem pojazdów jest benzyna. W 2020 roku pojazdy z silnikami benzynowymi stanowiły 45% polskiego rynku samochodów. Na drugim miejscu z 40% były diesel, na trzecim miejscu uplasowało się LPG z 14%. Natomiast pojazdy z napędem hybrydowym to jedynie 1%.

Raport za rok 2020 pt. “Branża Motoryzacyjna” przygotowany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) podaje, że w polskich fabrykach w 2020 roku wyprodukowano 428 tys. samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To spadek o 31,2% w porównaniu z rokiem wcześniejszym, będący wynikiem czasowego zastopowania gospodarki w związku z pandemią COVID-19.