Komfort na pierwszym miejscu. Sprawdź, jakie funkcjonalności są niezastąpione podczas długich podróży samochodem?

Komfort na pierwszym miejscu. Sprawdź, jakie funkcjonalności są niezastąpione podczas długich podróży samochodem?

0 przez
  • Hiszpańska marka CUPRA oferuje szeroki zakres rozwiązań, które mogą podnieść komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie długich podróży samochodem.
  • Najbardziej cenionymi funkcjonalnościami podczas wakacyjnych wyjazdów samochodem są nowoczesne systemy bezpieczeństwa, pojemne wnętrza pojazdu oraz akcesoria do przewozu dzieci.
  • Model CUPRA Ateca został wyposażony w kompaktowy bagażnik, którego pojemność wynosi od 485 litrów do nawet 1 579 litrów.
  • CUPRA Leon zapewnia bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa, które mogą okazać się niezbędne podczas dłuższych tras.

Wakacje to idealny czas na rodzinne podróże. Według badań dotyczących „Wyjazdów turystycznych Polaków w 2022 i planów na 2023 rok” przeprowadzonych przez firmę CBOS połowa rodaków decyduje się na wakacyjny wyjazd za granice[i]. Komfortową i bezproblemową podróż może zapewnić samochód, który umożliwia nie tylko swobodę jazdy, ale także dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Modele marki CUPRA zapewniają wiele udogodnień, które mogą okazać się niezastąpione podczas wakacji z całą rodziną.

Przestronność i kompaktowy bagażnik

Podczas długiej podróży komfort podróżowania jest niezwykle istotny. Dlatego warto zwrócić uwagę na samochody, które zapewniają wygodną przestrzeń dla wszystkich pasażerów. Model CUPRA Ateca łączy w sobie dynamiczny design z przestronnym wnętrzem. Dzięki temu samochód zapewnia dużą ilość miejsca na nogi oraz wygodne fotele kubełkowe, które sprawią, że podróż stanie się przyjemniejsza. Model Ateca został również wyposażony w duży bagażnik, którego pojemność bazowa wynosi 485 litrów, natomiast maksymalnie można ją powiększyć do aż 1 579 litrów.

Bezpieczeństwo i komfort

Podczas długiej trasy, aspekty związane z bezpieczeństwem są niezwykle istotne. Samochody marki CUPRA wyposażone są w nowoczesne i zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Jednym z nich jest asystent podróży Travel Assist, który zapewnia kierowcy pomoc podczas zmiany pasa ruchu. System jest dostępny jako jedna z możliwych opcji konfiguracji w całej gamie modelowej marki. Podczas wakacyjnych podróży, nieoceniony może okazać się również system monitorowania martwego pola Side Assist, który wykorzystuje czujniki radarowe, ostrzegając przed nadjeżdżającym pojazdem. Dodatkowymi, funkcjonalnościami podczas długich tras mogą okazać się również systemy odpowiedzialne za reagowanie na zmieniające się warunki pogodowe. CUPRA Leon wyposażona została również w czujniki deszczu, które automatycznie uruchamiają przednie wycieraczki. Z kolei dzięki aplikacji mobilnej CUPRA Connect, pasażerowie mogą w łatwy sposób sterować temperaturą we wnętrzu pojazdu, nie przeszkadzając w tym czasie kierowcy.

Wakacje z dziećmi

Długa podróż samochodem z dziećmi może być wyzwaniem, dlatego warto wybrać samochód, który będzie wyposażony w dodatkowe akcesoria i funkcje ułatwiające podróżowanie całej rodzinie. Hiszpańska marka zapewnia gamę akcesoriów tj.: siedzisko i-SIZE Kidfix dla dzieci od 3,5 do 12 lat, które mogą zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo oraz komfort na dłuższych trasach. Natomiast idealnym rozwiązaniem dla młodszych dzieci będzie fotelik Baby Safe 3 i-SIZE. Fotelik powinno się umieścić na kompatybilnej podstawie Flex Base i-SENSE, która umożliwia m.in. obracanie fotelika w kierunku drzwi w celu łatwego i szybszego usadzania oraz wyciągania dziecka. Dzięki tym funkcjonalnościom podróż z dziećmi stanie się bardziej przyjemna i bezpieczna dla całej rodziny.


[i] https://rankomat.pl/turystyka/trendy-i-plany-na-wakacje-2023

Warto wiedzieć

Co – oprócz aspektu wysokich kwalifikacji i dostępności pracowników - czyni Polskę wyjątkową dla branży motoryzacyjnej?

  • Dostępność Transportowa – Zrealizowane (3 249 km) oraz planowane (4 400 km) w najbliższych latach inwestycje w rozwój autostrad i dróg ekspresowych przełożą się wkrótce na 5. pozycję Polski w Europie pod względem długości sieci dróg najwyższej kategorii (wyprzedzając Wielką Brytanię). Także znaczące inwestycje w rozwój terminali portowych, szczególnie kontenerowych - pozwoliło na pozyskanie przez polskie porty regularnych połączeń obsługiwanych przez największe statki z Azją i resztą Europy. De facto, polskie porty stają się bramą dla transportu morskiego dla krajów regionu.
  • Możliwości Kooperacyjne – Obecność ponad 660 firm poddostawczych z certyfikatem IATF 16949:2016, jak również cztery fabryki pojazdów samochodowych (2 x VW Pojazdy Użytkowe, FCA oraz Grupa PSA z fabryką Opla), 6 fabryk autobusów (Solaris, MAN, Scania, Volvo, Autosan, URSUS/AMZ) oraz jedna fabryka pojazdów ciężarowych MAN stanowią o szansach współuczestniczenia w tworzeniu wartości dodanej tego sektora. Specjalnością Polski jest produkcja silników samochodowych czego przykładem są fabryki Volkswagena, Toyoty (dwa zakłady), FCA, Opla oraz obecnie budowany zakład Daimlera. Nie bez znaczenia pozostaje również geograficzna bliskość  pozostałych krajów regionu Europy Centralnej o rozwiniętym sektorze motoryzacyjnym,
  • E-Mobilność – Oficjalnym priorytetem dla kraju jest rozwój elektromobilności. Specjalne programy ulg oraz dofinansowania dla producentów (program E-bus), jak również wspierające rozwój infrastruktury na rzecz e-mobilności stworzą dodatkowe szanse biznesowe. Szacowana łączna wartość programów związanych z tym zagadnieniem może wynieść w okresie najbliższych dziesięciu lat nawet 19,4 mld PLN.
  • Efektywność Finansowa – Atrakcyjny system zachęt inwestycyjnych obejmujący bezpośrednie wsparcie gotówkowe oraz zwolnienia podatkowe to jeden z elementów mających wpływ na wyniki finansowe. Niemniej ważna jest także organizacja pracy oraz pozostałe koszty operacyjne, które w Polsce pozostają na konkurencyjnym poziomie. Przykładowo, w zakresie obciążeń z tytułu ubezpieczeń społecznych procentowa wielkość narzutu na wynagrodzenia brutto płatna przez pracodawcę osiąga w Polsce drugi najniższy poziom wśród krajów regionu.
  • Działalność B+R – Dojrzały ekosystem współpracy z uczelniami oraz wysoka jakość kształcenia stwarzają solidne podwaliny pod rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Centra B+R takich firm jak ZF TRW, Delphi, Wabco, Faurecia, Nexteer, Tenneco, Eaton, Valeo, Mahle, GKN Driveline są tego dobrym przykładem.

W pierwszym półroczu 2022 roku zarejestrowano w Polsce 212,4 tys. nowych samochodów osobowych – o 12,3% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Gorsze wyniki sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-18,3%), samochodów ciężarowych (-2,5%), przyczep i naczep (-8%) oraz autobusów (-8,9%).

Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w ciągu 6-ciu miesięcy 2022 roku zarejestrowano blisko 87 tys. tego typu pojazdów, o 10,3% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Produkcja pojazdów samochodowych w Polsce w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku wyniosła 214,3 tys. sztuk – co oznacza spadek o 14,6% rok do roku.

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę znacząco wzrosły ceny metali używanych do produkcji samochodów – od aluminium w nadwoziu, palladu w katalizatorach, po nikiel w akumulatorach. Wojna zahamowała również dostawy niezwykle istotnych wiązek przewodów, które są produktem niezbędnym do budowy samochodów.

Ukraina jest ich głównym zaopatrzeniowcem, co już teraz doprowadziło do zawieszenia produkcji w kilku europejskich zakładach. Według danych AlixPartners i Comtrade, z Ukrainy pochodzi prawie 7 proc. wszystkich wiązek importowanych do Unii Europejskiej.

Co więcej, Ukraina odgrywa kluczową rolę w produkcji gazów niezbędnych do wytwarzania półprzewodników, takich jak krypton, argon, ksenon oraz przede wszystkim neon – z tego państwa pochodzi aż 70% ogólnoświatowej produkcji neonu. Warto dodać, że po aneksji Krymu w 2014 r. ceny neonu wzrosły aż 7-krotnie.