Kamery samochodowe LAMAX T10 i LAMAX C9 zmienią Twoją podróż w bezpieczną i komfortową

Kamery samochodowe LAMAX T10 i LAMAX C9 zmienią Twoją podróż w bezpieczną i komfortową

0 przez

Wideorejestrator LAMAX T10 nie zawiedzie ani podczas ulewy, ani ciemną nocą, ani  w  niezwykle słoneczny dzień. Szerokokątny obiektyw rejestruje wszystko, co dzieje się przed samochodem w zakresie widoczności 170 stopni, a dzięki technologii WDR jest odporny na oślepiające i odbite światło. Z kolei kamera samochodowa LAMAX C9 to doskonały wybór dla wymagających użytkowników, którzy szukają nie tylko funkcjonalności, lecz także stylowego wyglądu. Kamera posiada liczne funkcje, w tym wbudowane GPS z wykrywaniem radaru, noktowizor, czujnik G oraz funkcję wykrywania ruchu.

Wideorejestrator LAMAX T10 sprawdzi się w każdej sytuacji na drodze. W przypadku kolizji czy innego zdarzenia drogowego dzięki wbudowanemu czujnikowi G kamera zabezpieczy nagranie wszystkich szczegółów wypadku. Wbudowane Wi-Fi pozwala na jej sparowanie ze smartfonami oraz sterowanie nią z poziomu telefonu. Ponadto kamera ma magnetyczny uchwyt zapewniający nie tylko łatwość obsługi, lecz także właściwą ochronę. Urządzenie również potrafi ostrzec kierowcę przed radarami. 

Nowoczesna kamera samochodowa LAMAX C9 posiada duży 6,5-calowy ekran, wykonany w technologii IPS. Dzięki procesorowi Octa-Core i 4 GB pamięci RAM urządzenie działa szybko i płynnie. Wideorejestrator cechuje się wbudowaną pamięcią o pojemności 64 GB, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB za pomocą karty microSD. Co więcej, urządzenie posiada  podwójny aparat o rozdzielczości 16 Mpix i 2 Mpix oraz przedni aparat 8 Mpix.

LAMAX T10 – kompaktowy wideorejestrator do bezpiecznych podróży

Niewielkich rozmiarów wideorejestrator LAMAX T10 z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 170 stopni i zapisem wideo w rozdzielczości 4K z trybem Wide Dynamic Range sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kamera samochodowa  ma możliwość ustawienia rozdzielczości FullHD na 60 klatek na sekundę. Co więcej LAMAX T10 został wyposażony w wysokiej jakości wyświetlacz IPS 2,45” i panel sterowania składający się z 4 wygodnych przycisków i intuicyjnego menu.  

Ogromnymi zaletami wideorejestratorasą wbudowany GPS oraz regularnie aktualizowana baza danych stacjonowania radarów i odcinkowych pomiarów prędkości. Urządzenie pozwala również umieścić na nagraniu prędkość w postaci znaku wodnego, co z kolei może pomóc w udowodnieniu jazdy zgodnej z przepisami. Pozwoli to uniknąć błędów w ocenie zdarzeń drogowych, w wyniku których niesłusznie zostałaby nałożona kara.

Kolejnym atutem kamery LAMAX T10 jest czujnik G działający w trybie parkowania, który pozwala na  monitorowanie pojazdu podczas jego postoju oraz zaczyna nagrywać, gdy tylko wykryje ruch czy uderzenie (np. kiedy ktoś przypadkowo podczas cofania uderzył w samochód). Ponadto w momencie uderzenia czujnik automatycznie zapisuje wideo z najbliższego przedziału czasowego i tym samym chroni je przed skasowaniem.

LAMAX C9 z wysoką jakością wideo

Kamera samochodowa LAMAX C9 o wysokiej rozdzielczości 2K gwarantuje, że ujęcia z każdej jazdy będą najlepszej jakości w dzień i w nocy. Wideorejestrator  posiada wyświetlacz LCD 2,7″ oraz funkcję WDR, co zapewnia nagranie lepszego obrazu. Z kolei szerokokątny obiektyw z ujęciem 150° umożliwia rejestrowanie pasa ruchu, nadjeżdżającego ruchu oraz chodnika.

Im wyższa rozdzielczość, tym więcej możliwości! LAMAX C9 umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości do 2560 x 1080 pikseli. Dzięki czemu tablice rejestracyjne czy sprawca wypadku drogowego będą wyraźnie widoczne na nagraniu urządzenia. Kamera samochodowa potrafi rejestrować nawet szybko poruszające się obiekty przy częstotliwości nagrywania 30 kl./s.

W kwestii bezpieczeństwa LAMAX C9 jest jedną z najbardziej zaawansowanych kamer samochodowych na rynku. W przypadku chwilowej nieuwagi kierowcy podczas jazdy wideorejestrator wyśle ostrzeżenie o zatrzymaniu śladów, a w razie wypadku drogowego zapisane wideo w dobrzej rozdzielczości posłuży które dowodem i uchroni kierowcę od poniesienia kary. Dyskretna konstrukcja oraz niewielkie wymiary pozostawiają kamerę niewidoczną, nie przyciągają potencjalnych złodziei, nie zasłaniają widoku i nie przeszkadzają podczas jazdy. 

Warto wiedzieć

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było niecałe 33 mln pojazdów samochodowych i ciągników, a także prawie 1,7 mln motocykli. To przyrost o niecały milion w przypadku pojazdów samochodowych i ciągników oraz o ponad 80 tys. motocykli w porównaniu z 2019 r.

Analiza rynku motoryzacyjnego, wykazała, że liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wzrosła z 24,4 mln w 2019 r. do ponad 25,1 mln w 2020 r.

W pierwszym kwartale 2022 roku zarejestrowano 102 tys. nowych samochodów osobowych – o 13,4% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Spadek sprzedaży zanotowały również segmenty samochodów dostawczych (-12,3%), samochodów ciężarowych (-3,4%) oraz przyczep i naczep (-2,8%). Wzrosła natomiast sprzedaż samochodów osobowych z napędami alternatywnymi – w pierwszym kwartale 2022 r. w Polsce zarejestrowano 42 tys. tego typu pojazdów, o 13,5% więcej niż rok wcześniej.

Bardzo niepokojące wskaźniki odnotowano w obszarze produkcji pojazdów. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku w Polsce wyprodukowano zaledwie 90 tys. pojazdów – co oznacza spadek aż o 33,4% rok do roku. To najniższy od lat wynik pierwszych trzech miesięcy roku.  

Nad Wisłą znajdują się liczne zakłady produkcyjne takich marek jak Inter Cars, Toyota Motor Poland czy Mercedes-Benz. Volkswagen Poznań wyprodukował od stycznia 2022 roku już 40 881 samochodów. W 2016 roku Mercedes-Benz zdecydował się wybrać Jawor w województwie dolnośląskim na lokalizację zakładu produkcyjnego o wartości 500 milionów euro. Na Dolnym Śląsku, w Kobierzycach, znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych, które są niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych. Rozwijane są tam samoobsługowe linie produkcyjne wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ponadto, szwedzki producent baterii do e-pojazdów, Northvolt, poinformował w lutym 2021 o budowie fabryki w Gdańsku. Koniec pierwszego etapu inwestycji o łącznej wartości 200 milionów dolarów zaplanowano na przełom 2022 i 2023 roku. 

Inwestorzy z branży motoryzacyjnej w Polsce mogą korzystać z preferencyjnych przepisów podatkowych i dotacji, które są różnymi formami pomocy publicznej. Wśród środków wspierających znajdują się zwolnienia z podatku dochodowego dla inwestycji oraz podatku od nieruchomości w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także pomoc oferowana w ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które mają wspierać prace badawczo-rozwojowe.